Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Familia noastră ca o cetate

FAMILIA NOASTRĂ CA O CETATE – este titlul activității noastre de astăzi, am creat un curcubeu al valorilor din familiile noastre, am descoperit aura familiei ca fiind generatoare de cultură unde se întâlnește binele cu frumosul. Familia – este loc de întâlnire a generațiilor unde se păstrează izvorul vieții, de asemenea fiecare familie este ca o cetate între ale cărei ziduri binele este cultivat și protejat de răul de afară.

De noi depinde să facem din familiile noastre niște cetăți prin care să ne opunem Singurătății și Răului, iar din încrederea în Dumnezeu să izvorască încrederea în noi înșine. Mulțumesc părinților și copiilor pentru implicare, Domnul să le binecuvânteze familiile care asigură continuitatea comunității noastre. 

Prof. Daniela Maria Mititelu 

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *