Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Astăzi 14 ianuarie 2021 a avut loc ședința de lucru a noilor voluntari SVSU din localitatea noastră.


Pentru activitatea lor în sprijinul comunității noastre au primit echipament corespunzător intervențiilor în caz de incendiu: bocanci, salopete, cască de protecție, alte dotări specifice. De asemenea ei vor intra curând într-un program de pregătire specific, pentru a acționa în mod performant și în siguranță.

Împreună cu pompierii SVSU Slănic Moldova și cu voluntarii care lucrează în serviciile publice ale primăriei, vor fi linia întâi de apărare împotriva calamităților naturale: incendii, inundații, alunecări de teren. 

Primăria Slănic Moldova continuă să fie preocupată în mod prioritar de activitatea SVSU, concentrându-și eforturile pentru a asigura activitatea acestui serviciu în parametrii optimi , achiziționând echipamente și utilaje specifice performante.

Pentru tot ce au făcut, fac și vor face pentru comunitate se cuvine să le mulțumim din toată inima. Ei sunt îngerii păzitori ai comunității noastre, care trăiesc între noi, dar care vor lăsa totul și ne vor veni în ajutor.

Dumnezeu să-i apere și să le răsplătească eforturile.